Jubileusz 300 lecia konsekracji kościoła

Historia powstania kościoła w Orawce wiąże się z akcją kontrreformacyjną w XVII wieku. Wiemy, że powstał dzięki zaangażowaniu księdza budowniczego Jana Szczechowicza przy wsparciu cesarza Ferdynanda III Habsburga i arcybiskupa Ostrzyhomia Jerzego Lippay. Wskutek skomplikowanej sytuacji gospodarczej, religijnej i politycznej Górnej Orawy w II poł. XVII wieku, kościół ten poświęcono dopiero po prawie 60 latach. Tę historyczną chwilę będziemy wspominać w przyszłym roku. Została wyznaczona data obchodów.

Fragment ogłoszeń duszpasterskich w Orawce na trzecią niedzielę września.

*środa- 24. września -Rozpoczęcie NOWENNY przed 300 – leciem KONSEKRACJI KOŚCIOŁA /w 1715 konsekrował kościół w Orawce Bp węgierski Łukasz NATALY/ ; każdego 24 dnia miesiąca od 24 września do Odpustu św. Jana Chrzciciela czyli do 24 czerwca 2015 r. będziemy odmawiać modlitwy z okazji zbliżającej się 300-rocznicy Poświęcenia Kościoła ; Główną Uroczystość będziemy obchodzić 24.06.2015 roku w dzień Odpustu ku czci Głównego Patrona Parafii św. Jana Chrzciciela.

Zachęcamy również Czytelników do przyłączenia się do nowenny (litania do św. Jana Chrzciciela) proponowanej przez Księdza Proboszcza i duchowego wspierania tej inicjatywy.

O przebiegu przygotowań będziemy informować.