Wizyta pani Konsul Generalnej Węgier

wpis do księgi gości

wpis do księgi gości

pan Konsul w Orawce po raz kolejny

pan Konsul w Orawce po raz kolejny

fot. Ł.Sowiński

fot. Ł.Sowiński

30 kwietnia 2015 gościliśmy w Orawce panią Konsul Generalną Węgier w Krakowie dr hab. Adrienne Körmendy oraz  Konsula dr Sándora Nedeczky’ego. Gościom towarzyszył gospodarz obiektu, ksiądz proboszcz Tadeusz Dąbrowski oraz Wójt Gminy Jabłonka pan Antoni Karlak i członkowie Rady Parafialnej. Przybyli dostojni goście z wielkim zainteresowaniem obejrzeli polichromię i wyposażenie kościoła, zwracając szczególną uwagę na wyobrażenia świętych związanych z historią narodów węgierskiego i polskiego.

Pani Konsul została zaproszona przez księdza proboszcza na obchody jubileuszu 300 lecia konsekracji, a Rada Parafialna wręczyła jej węgierski album „Magyar szentek temploma”. Zostały przyjęte z nieukrywaną radością.

Goście spotkali się również z przedstawicielami partnerskiej parafii w Szentendre na Węgrzech na czele z księdzem dziekanem György’im Blanckensteinem, którzy przybyli z rewizytą do Orawki. Spotkanie było miłym zaskoczeniem dla obu stron.

Dziękujemy pani Konsul Generalnej Körmendy oraz  panu Konsulowi  Nedeczky’iemu za wizytę, która stanowi ogromną promocję tego zabytku.