„Muzyka zaklęta w drewnie”

plak

Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na kolejny koncert „Muzyki Zaklętej w Drewnie”!

28 czerwca razem z mieszkańcami Orawki świętować będziemy 300-lecie konsekracji kościoła pw. św. Jana Chrzciciela.

Wystąpi Profesor Elżbieta Stefańska i Mariko Kato (klawesyny) oraz Tomasz Potaczek (flet).

Koncert składał się będzie z duetów z XVIII wieku – od epoki baroku do klasycyzmu.

Elżbieta Stefańska – znana polska klawesynistka, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę klawesynu, laureatka licznych nagród. Koncertuje na całym świecie, uczestniczy w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach jako solistka i kameralistka.
W repertuarze Elżbiety Stefańskiej znajdują się dzieła muzyki solowej i kameralnej epoki renesansu, baroku, klasycznej, jak również XX-wiecznej, w tym także muzyki kompozytorów polskich dawnych i współczesnych.

Mariko Kato – urodziła się na Hokkaido w Japonii. Studia pianistyczne odbyła w School of Music w UOZU w Japonii u Prof. Jiro Yamamoto i w tym czasie została laureatką konkursów pianistycznych w Japonii. Koncertuje na fortepianie i klawesynie, również w duecie ze swoją Profesor – Elżbietą Stefańską w Polsce, Francji, na Ukrainie i w Japonii.

Tomasz Potaczek – w 2009 roku ukończył z wyróżnieniem studia w krakowskiej Akademii Muzycznej. Od początku swoich studiów uczestniczył w licznych kursach muzyki dawnej.
Jako traversista jest współzałożycielem zespołu muzyki dawnej Estravaganza. Współpracuje ponadto z kapelą dworską Consortium Sedinum, Capellą Cracoviensis, Filharmonią Krakowską, a także zespołami muzyki dawnej Ensamble Barocum, Risonanza, Intrada.

WSTĘP WOLNY

Materiały prasowe MOT