By do nieba sła naso dusa

23 listopada 2017 odbył się kolejny poranek poetycki zorganizowany we współpracy pana Zbigniewa Tlałki, księdza proboszcza Tadeusza Dąbrowskiego i przewodnika Lucyny Borczuch.

Tytuł wydarzenia to cytat z wiersza pana Tlałki, a motywem przewodnim tegorocznego spotkania był temat opieki Matki Bożej. Nie zabrakło również wierszy o samym kościele w Orawce. Odczytano wiersze m.in. R.Dziobonia, P.Kubaniego, E.Kowalczyka, Z.Tlałki. Odmiennie niż we wcześniejszych edycjach, młodzież sama wybrała wiersze. Trzeba przyznać, że trafnie. I pięknie odczytano!

Swoją obecnością zaszczycił nas w tym roku poeta Wojtek Ornacki, który zaprezentował swoje wiersze. Miło było wysłuchać osobistej interpretacji!

Podobnie, jak w latach poprzednich, zapewniono nastrojową oprawę muzyczną, za co również serdecznie dziękujemy.

W wydarzeniu tym uczestniczyli uczniowie z opiekunami ze szkół z Lipnicy Wielkiej, Jabłonki i Orawki. Cieszymy się z obecności sióstr serafitek i parafian.

Stałą pozycją podczas tych spotkań jest prezentacja wybranej postaci związanej z kościołem. W tym roku uczciliśmy Hannę Pieńkowską, niestrudzonego konserwatora zabytków, której zawdzięczamy ogromną popularyzację tego kościoła, ale przede wszystkim remont w latach 50tych XX w. O jej dokonaniach można sobie doczytać tutaj.