Powraca „Indygo w kościele”

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy realizuje dwuletni projekt „Dary Orawy” dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury, polegający na promowaniu lokalnego dziedzictwa, związanego z farbowaniem płótna barwnikiem indygo. Zabytkowe tkaniny wielkopostne wykonane są na takim właśnie płótnie.

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemiologicznymi, można się zgłaszać do udziału w prelekcji i warsztatach dotyczących kurtyn wielkopostnych. W czasie prelekcji dowiecie się co to są, po co były stosowane, gdzie są inne i wiele ciekawostek z nimi związanych. Warsztaty polegają na projektowaniu współczesnej zasłony, którą można zaproponować jako powrót do tradycji.

Zapraszamy na razie grupy 10 osobowe, terminy do ustalenia.  Apelujemy o zachowanie zalecanych odstępów oraz zakrycie nosa i ust. Zgłoszenia pod numerem tel. 691 204 504.

Oprócz umawianych grup, przy kościele w Orawce, w  każdą niedzielę od 21 czerwca do 30 sierpnia br. będzie można zobaczyć duże zdjęcia kurtyn i wysłuchać krótszej prelekcji na ten temat.

Najbliższe zajęcia odbędą się w niedzielę, 21 czerwca 2020, o godz. 14.

Serdecznie zapraszamy.