Relacja z koncertu 9.8.2020

Muzyka w obiekcie z taką akustyką to niesamowite przeżycie. Dwie utalentowane artystki dały nam wspaniałą ucztę duchową. Zagrały planowane utwory, czyli Alana Hovhanessa – Spirit of Trees, Anthoniego Sidneya – Sonata for Guitar and Harp, Alexandera Tansmana – In modo Polonico, Luigiego Boccherini – Introduction and Fandango oraz pieśń kościelną „Barka”. Na zakończenie koncertu wykonały, a goście z Węgier odśpiewali „Hymn do wszystkich świętych”, tak często intonowany przez pielgrzymów węgierskich w tym kościele.

Zapis koncertu znajdziecie Państwo pod linkiem.

Dziękujemy serdecznie telewizji Orawa.tv. W obecnej sytuacji epidemiologicznej, to naprawdę dobre rozwiązanie. Organizatorzy zastrzegli sobie ograniczenie ilości gości w kościele. Trzeba przyznać, że uczestnicy się dostosowali i pozostali na zewnątrz. Na szczęście pogoda i nagłośnienie sprzyjało.

Drugą część spotkania wypełniło pożegnanie pani Adrienne Kormendy – Konsul Generalnej Węgier w Krakowie, która niedługo kończy swoją misję dyplomatyczną. Była okazja do wspomnienia wydarzeń, w których razem braliśmy udział. Dziękujemy serdecznie za współpracę dla dobra zabytku i ku pożytkowi licznych turystów. Życzymy dalszych sukcesów naukowych i szczęścia w życiu osobistym.

LB