Tkane na wieczność

Zaproszenie na spotkanie poetyckie.

Spotkanie z poezją twórców z Orawy i Podhala w nastrojowej scenerii kurtyn wielkopostnych wystawionych w zabytkowym kościele w Orawce. Tytuł spotkania nawiązuje do tych tkanin, służących rozważaniom Męki Pana i nawoływaniu do nawrócenia, by zbawienia dostąpić. Te rozważania poeci wyrażają wierszem. Zapraszamy twórców do prezentowania wierszy o tematyce pasyjnej i słuchaczy na chwilę zadumy.

Kościół w Orawce, 2 kwietnia 2022, godz. 14.00

 

 

Relacja.

Inicjatywa spotkania wyszła od poety Krzysztofa Kokota, który zachęcił koleżanki i kolegów do zaprezentowania swoich utworów religijnych w tym miejscu i czasie. Zbigniew Tlałka podał nawiązujący do tkanin tytuł i jego uzasadnienie. Pisanie tekstów jest jak tkanie, nasze życie jak tkanina. Na jednej z opon wielkopostnych namalowano Marię Magdalenę, niegdyś egzemplifikację pokuty. W ten sposób nawiązujemy do nawracania się i właściwego tkania naszego życia.

Cieszę się, że tyle osób przyjęło zaproszenie. Mimo przejmującego zimna, uczestnicy odczytali po dwa utwory. Modlitwa wyrażona wierszem to niezapomniane doznanie. Podobnie jak sceneria zasłon wielkopostnych, której część uczestników doświadczyła pierwszy raz. Po reakcjach twórców można wnosić, że będą nowe utwory. I o to chodzi!

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili Wanda Szado-Kudasikowa, Maria Łaciak, Renata Klamerus, Agnieszka i Jerzy Kiersztynowie, Renata Lipkowska, Małgorzata Szarlej, Dominika Wachałowicz Kiersztyn, Julian Klamerus, Zbigniew Tlałka, Adam Kwiatek,  Krzysztof Kokot, Ryszard Klamerus, Monika i Jan Świdroniowie, Renata i Stanisław Kierpcowie.

Dziękuję bardzo serdecznie poetom i słuchaczom, wszystkim uczestnikom za przybycie.

Zdjęcia Adama Kwiatka, Krzysztofa Kokota i Lucyny Borczuch.

 

Opr. Lucyna Borczuch